تبلیغات
فیس بوک - سردار صفوی: با سعودی‌ها مدارا کنیم؛ تنش هرگز

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

فیس بوک - سردار صفوی: با سعودی‌ها مدارا کنیم؛ تنش هرگز

به فیس بوک خوش آمدید

فیس بوک (Facibook) یک سایت اجتماعی است که توسط سازنده این سایت فرهاد رضازاده (farhad rezazadeh) در 1392 راه اندازی شد.این سایت هم اکنون از نظر تعداد کاربر عضو و نیز از نظر کارشناسان،در زمینه سایت های اجتماعی،برتر ایران میباشد
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغ

تبلیغات

بنر

نظر سنجی

نظر شما درمورد افتتاح فیس بوک چیست

تصویر روز


محل تبلیغات شما


تقویم

پشتیبانی آنلاینبنر رهبر عزیزم

تبلیغات

آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
| نویسنده: فیس بوک

سردار صفوی: با سعودی‌ها مدارا کنیم؛ تنش هرگز

سردار صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوای جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد که در رابطه با عربستان هرگز نباید به سوی تنش حرکت کنیم.


به گزارش شریان نیوز،سردار صفوی روز دوشنبه در نشست مشترک مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه ایران، با اشاره به رقابت عربستان با ایران در منطقه گفت: «در حوزه ژئوپلیتیک خلیج فارس، ما یک رقیب استراتژیک به نام عربستان سعودی داریم. مخصوصاً در وضعیت فعلی شان با مدیریت آمریکایی ها یا شاید صهیونیست ها. به نظر من می خواهند با ایران یک روابط تنش 


آلود به وجود آورند. سعودی ها نسبت به افزایش وزن ژئوپلیتیکی ایران معترض هستند و شکست های خود در سوریه، عراق، لبنان و حتی در یمن را به گردن ایران می اندازند. در حالی که این نتیجه سیاست های نه چندان خوب آنها و  خرید سلاح و غیره بر مبنای پول های زیاد نفتی است. ضمن این که ایران تا به حال بسیار خویشتن داری کرده است. در جنگ 8 ساله بیشترین دولت هایی که به عراق کمک کردند،عربستان و کویت بودند. میلیاردها دلار را  به عراق دادند و عراق این پول ها را تبدیل به موشک و بمب علیه ایران کرد که در شهادت 200 هزار نفر شهید ایران شریک است. عربستان تا به حال فجایع بزرگی برای حجاج ما به وجود آورده است که نمونه اش فاجعه منا و شهادت چندصد ایرانی در سال قبل بود».

صفوی دربارۀ راهکار مدیریت شرایط کنونی هم تأکید کرد: «به هر جهت در این حوزه پیشنهاد من این است که ما باید روابط مان را با کشورهای عمان، کویت حتی قطر بیشتر کنیم و در رابطه با سعودی ها مدارا کنیم. ما به هیچ وجه نباید به سمت تنش سعودی ها حرکت کنیم. صلح، امنیت و قدرت برتر خلیج فارس از آنِ ماست که این را آمریکایی ها هم می دانند».


منبع :  شریان

برچسب ها: سعودی ، صعودی ، عربستان ، جنگ عربستان ، یمن ،
An example: Your SEO optimized title page contents تبادل لینک رایگان - تبادل لینک