پایگاه اینترنتی تایمز آو اسرائیل نوشت: آیا جنگنده اف سی و پنج اسرائیل می تواند بر اس سیصد ایران فائق آید؟

سرویس سیاسی فردا - پایگاه اینترنتی تایمز آو اسرائیل نوشت: آیا جنگنده اف سی و پنج اسرائیل می تواند بر اس سیصد ایران فائق آید؟ 
 میچ گینسبرگ در تحلیلی برای این پایگاه اینترنتی نوشت: جت های جنگنده اف 35 اسرائیلی، پس از سال ها توسعه، از هر زاویه ای مورد بررسی قرار گرفته اند، اما چیزیکه ما تاکنون درباره آن نشنیده ایم، وزن زیاد این هواپیما و فقدان قدرت لازم مکانیکی و الکتریکی آن است. این هواپیمای تک موتوره بهتر است دوموتوره باشد. برخی طراحی های جدی دیگر باید بر روی موتورش انجام شود و دارای مشکل ساختاری است. بال هایش هم خیلی کوتاه است ظرفیت پنهان آن بسیار کم است و هزینه آن هم بسیار بالاست.  
اما در حالی که روسیه به دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه است، به دنبال فروش تسلیحات هوایی خود از جمله سیستم موشک دفاع هوایی اس 300 است. ولادیمیر پوتین هفته پیش و بعد از دستیابی به چارچوب توافق هسته ای با ایران در اوایل ماه جاری متعهد شد که موشک های اس سیصد را به ایران تحویل می دهد، در حالی که سیستم دفاع هوایی اسرائیل، به جنگنده های اف 35 پر از اشکال مجهز است.  
به گزارش واحد مرکزی خبر، در اسرائیل برخی تحلیلگران نظامی درباره هزینه های این جت های ساخت آمریکا انتقاد می کنند. موشه آرنز، یک مهندس صنایع هوایی و وزیر دفاع سابق اسرائیل در ماه اکتبر به روزنامه تایمز آو اسرائیل گفت: هر چند داشتن جنگنده های اف 35 چیز خوبی است، اما به نظر لازم نیست که بودجه صرف خرید این نوع جنگنده شود. او خاطرنشان کرد که هنوز ارتش اسرائیل از تجهیزات نظامی دوره جنگ ویتنام استفاده می کند و همین تجهیزات در جنگ غزه در تابستان گذشته بسیار هم موثر عمل کرده است. وی گفت، بهتر است اسرائیل جنگنده های اف 15 و اف 16 خود را ارتقا دهد و هزینه نیروی زمینی خود را افزایش دهد.  
 
تعهد اخیر روسیه در ارسال سیستم های موشکی اس سیصد به ایران، می تواند برخی مزیت ها را برای این کشور در مقایسه با سیستم دفاعی اسرائیل به وجود آورد. در کنار قابلیت های موشک های اس سیصد از جمله رادارهای آن و نیز توانایی سیستم تعقیب و گریز چند وجهی آن، این سیستم همچنین قابل حمل است. در طی چند دقیقه می تواند موقعیتش را تغییر دهد و در مکانی دیگر مستقر شود. با توجه به این وضعیت جنگنده های اف شانزده اسرائیل باید از نظر اطلاعاتی مرتب از موقعیت این سیستم اطلاع داشته باشد 
منبع : fardanews.com
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic